Ce face robotul și de ce l-aș susține

Ce face robotul și de ce l-aș susține

Mesajde calauza » Dum Oct 29, 2023 8:28 am

29.10.2023
Fi´n´că..

Nu, nu-mi primește textul, acest text, în acest forum / topic. Hmmm..

11.11.2023
Întrebări întrebătoare .. puține dar musai:
- ce greutate are monstrulețul robotul /:A.I. (casnic, școlar, ) ?
- din ce materiale e făcut și cum se reciclează ?
- de ce trebuie să fie atât de mare ?
- de ce trebuie să arate ca o lighioană fioroasă ?
- ce treburi casnice poate să facă ?
- cum trebuie spălat, întreținut ?
- cât consumă (curent electric, baterii, uleiuri,..) ?
- de ce trebuie să înlocuim animalele cu monstruleți A.I. ? Nici unul, nici altul n-au ce căuta în casă.
- ce valabilitate, termen de garanție / expirare are ?
- cine, cum, unde le reciclează ? Cât costă reciclarea ?
- repetitiv, repetitiv dar există deja necesarul..
- să spunem "turistic", să spunem multi încărcat,.. de ce să fie mai mare și mai greu decât un laptop ? Mă adăpostește ? Îmi face mâncare, apă și căldură din nimic ? Îmi găsește traseele prin care mă salvez ? Lansează SOS la mari distanțe când sunt în pericol fără intervenția mea ?
- da, trebuie să vorbească, să interacționeze ca să mă debaraseze "de".. dar.. nu trebuie, pentru o memorie, să fie mai mare decât o doză de 330ml de..
- le înțeleg pe cele din tehnică (industrie (orice fel), medicină, transporturi,..) dar la interacțiunea cu omul încă nu..
- pune masa, adună vasele de pe masă, le curăță, le clătește și le pune în orice tip de mașină de spălat (ca să nu mă mai aplec eu de sute de ori) ? Scoate vasele și le pune la locul lor ?
- trebuie să schimb robotul odată cu mașina de spălat vase / rufe ?
- face cald / rece când n-am curent electric mai mult de câteva zile ?
- aerisește casa, patul, schimbă lenjeriile din 3 camere după program ? Ce face cu ele ?
- ia rufele din mașina de spălat, le pune pe sârme, le strânge de pe sârme "la timp", și le pune în dulapuri corect ?
....
Hmmm ce robot super și aproape gratuit e femeia..

*****
calauza
Site Admin
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Mar 07, 2009 4:17 pm

Înapoi la A. I.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron