Naționaliștilor de pretutindeni

Naționaliștilor de pretutindeni

Mesajde calauza » Vin Oct 20, 2023 11:05 am

Naționaliștilor de pretutindeni … de calauza » Mie Oct 04, 2023 6:57 am (reluare)
De ce nu duceți - pe toate plantațiile planetei - utilaje adaptate resurselor lor pentru ca localnicii să poată trăi BINE acolo ? De ce nu-i ajutați să-și ajusteze numărul precum europenii ?
Vedeți, dacă vrem înadins să comunicăm, găsim soluții. Eu, în micimea mea, am ales ”din nou” această cărare. Voi, uriașii zilei, alegeți calea mondială de a trimite ”acăsică” emigranții cu utilaje și învățătură.
Mulțumesc TVR1 pentru idee, mulțumesc Sfântului Duh pentru percepție și formulare, sunt doar un emisar între ”spații”.. (05.10.2023)

***
TREBUIE !
Ca să nu-și mai scufunde spațiile terestre prin forare după apă potabilă sau migrare TREBUIE să „facem” împreună cu ei desalinizări, ecologizarea cursurilor de apă existente, mutarea locuirilor lacustre (pe ape) mult mai sus, pe sol, ecologizarea cursurilor și crearea de ferme piscicole, nu numai împăduriri.
Trebuie să-i ajutăm în planing familial - europenii s-au conformat. Trebuie să le ducem gratuit haine, mâncare, până la un nivel la care își pot organiza singuri viața.
Trebuie să le ducem tehnologie nouă de prelucrare a materialelor recuperate și producere de bunuri adaptată resurselor lor. Trebuie să-i lăsăm să-și consume animalele și plantele indigene cu care sunt obișnuiți ca să nu invadăm planeta cu ce nu-i e de folos nici planetei, nici omenirii.. selecție naturală ADMINISTRATĂ ca nicio specie să nu dispară.
Verificați dacă greșesc !!

***
Cei care aduc, în țara lor, gunoaie și reziduuri sau deșeuri NESOLICITATE (pe verificatelea) sunt profilurile care aduc sau trafichează ORICE.

S-au înmulțit profilerii și, dacă intuiesc bine, sunt instruiții care..

***
Referendum pentru România..
Da, e dureros dar nu ne putem poticni mereu de un trecut (oricare) fără să ne așteptăm la șuturi în spate - lumea merge înainte, pălăvrăgeala sterilă trebuie să se converteasca eficient (să se transforme) în beneficiul generațiilor care vin.
Când educația a luat-o pe alătură transformând societatea în papagali inutili și multiplicări cu zeci de milioane pe planetă - pe fiecare palier - n-ați luat atitudine.. măcar să fi limitat numărul.
Acum vă vedeți dați la o parte de valul pe care l-ați creat din lăcomie.
Da, multe "foste valori" s-au perimat, ca și sărăcia lucie cu mâna întinsă. Nu confundați idealurile comunismului cu ce a ieșit în piață când neamurile proaste au luat locurile foștilor privilegiați.
Acel comunism a alfabetizat planeta, nu mai sunt mulți de păcălit cu "iertarea" și locul în rai. Văd că nu vedeți tinerii morți cu milioanele, DIN NOU, pentru valori false.
Nu, nu sunt eroi ! Sunt morți.. în timp ce pe unii-i îmbată vanitatea de a trăncăni semantic și profesionist, fără durere, despre ei. Toți vitejii, trăncănitorii ”despre”, doritorii de binecuvântări (în cer) pentru sacrificii MATERIALE pe pământ și prea măritorii de războaie și arme să se înroleze mintenaș - țara are nevoie de ostași înrolați.
Nașpa..

***
25.10.2023
Cetățeni de valori deosebite..

Deși româncele, românii au fost cei mai traficați pe planetă 30 de ani, nu mi s-a părut c-ar fi vibrat cineva. Așa că ..
calauza
Site Admin
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Mar 07, 2009 4:17 pm

Înapoi la Administrație și numai administrație

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron