Animalele de companie.. și nu numai

Animalele de companie.. și nu numai

Mesajde calauza » Mie Oct 25, 2023 4:10 pm

25.10.2023

Animalele de companie sunt incompatibile cu igiena, deci cu omul.

Am luat de multe ori atitudine dar interesele ca omenirea să fie bolnavă sunt mai puternice.. dar asta știți deja.

Citiți cel puțin un curs de igienă umană și cel puțin 10 articole despre zoonoze.

Mai vorbim.. până atunci socotiți singuri ce miros va fi în casa și pe pielea voastră zeci de ani, cu ce microbi (boli) vă veți confrunta, cât vâ va costa, cum veți putea scăpa când veți dori asta,.. și dacă cel care vă recomandă un animal în casă vă dorește binele vostru sau al lui..

16.11.2023
Animalele de companie și jalea pe care au determinat-o..

Cunoaștem cu toții interesele care vă împing animale în case, în apartamente. Cunoaștem cu toții bolile pe care le produc oamenilor. Știm cu toții că nu au mai mult ”suflet” decât o muscă, un vierme, un cangur, un leu, o vacă, o găină, un porc, o gâscă, un elefant, un crocodil.. Știm cu toții ce cheltuieli se consumă pentru ele și ce mizerie fac dar și faptul că sunt ucise alte animale pentru hrana lor - deci nu e nicio iubire ci industrie a animalelor de companie sau de orice fel..

Spre deosebire de un copilaș care, de la 1 an stă pe oliță, animalul face kk și pipi toată viața lui unde nimerește, infectând tot. Mai mult, își linge fundul și organele sexuale pentru igiena lui, de animal. Apoi, cu aceeași limbă, își linge blana, fața, tot pentru igiena de animal. Pentru împerechere și nu numai, ling toate fundurile animalelor întâlnite și toți rahații (kk) întâlniți pentru că așa sunt animalele.. Apoi, cu aceeași limbă vă ling pe voi pe mâini, pe față, pe copiii voștri și au acces la bucătăria voastră, la dormitorul vostru.

Un bărbat cu animal, nu se va căsători cu o femeie cu animal, nici cu altă femeie (...). La fel, o femeie cu animal nu se va combina cu un bărbat cu animal (... cam din aceleași multe motive) dar nici cei fără animale nu sunt chiar nevoiți să suporte mirosurile și mizeria unui animal în casa în care respiră sau curăță. Deci... fără supărare.

Știu că au darul de a se lipi de persoane, mai ales de copii, bătrâni,.. pentru că PRIMESC MÂNCARE ȘI MÂNGÂIERE. Nu le mai dați mâncare și mângâiere și veți vedea exact cât vă iubesc... Am crescut cu animale, am hrănit animale, am citit mult și am vizionat sute de documentare despre animale cu ochi de cunoscător, cunosc animalele ......http://www.e-calauza.ro/index.php?afise ... =1356...... (eu sunt aia din trecut care a avut animale în curte 24 de ani)

Au scăpat de sub control, s-au înmulțit fără număr, nu sunt sterilizați și vaccinați (costă enorm iar ca să întreții toată viața un animal.. e o chestie). Fac rău, foarte mult rău oamenilor și animalelor. Ei au drum liber de la oameni la animalele din curți, la fecalele (kk) animalelor sălbatice, apoi înapoi la troacele din care mănâncă animalele de curte și păsările oamenilor și.. iaca ... ”gripa” de orice fel.

Sunt popoare care mănâncă animale de orice fel și care s-ar bucura să le aibă. Pot fi comercializate sau donate,.. nu știu care e ipocrizia ma ales la mâncătorii (consumatorii) de carne: mici, fripturici, sarmale, cârnați, mezeluri,.. cum nu-i apucă mila de preparat.. iar popoarele astea ar trebui să aibă dreptul să mănânce orice fel de animal care nu e pe cale de dispariție.

18.11.2023
Activiștii pentru drepturile animalelor
Să fie înregistrați într-o bază de date globală și verificați trimestrial (analize de sânge și nu numai) dacă au consumat carne (de orice fel).
- Dacă au consumat carne, să-și piardă dreptul de a activa în acest tip de organizații și să recunoască public faptul că au fost ipocriți și / sau plătiți pentru asta..
- Nu trebuie să locuiască (să ocupe locuri de viețuire sau muncă) în orașe.
- Oricum, toți să fie obligați (responsabilizați) să administreze o activitate economică într-un SAT de litoral, deal, munte.
- Să nu beneficieze de asigurări medicale pentru afecțiuni determinate de animale sau lipsa proteinelor din carnea naturală - e alegerea lor; să plătească afecțiunile și pagubele celor pe care i-au influențat.

...... în lucru pentru că e o minoritate care vrea să răstoarne și să distrugă omenirea ,.... un fel de ”terroare”.

20.11.2023
Chiar ! Pe cei care aveau deja 30 de ani în '89, orășenii chinuiți la școală și muncă cu IGIENA, nu v-a șocat trecerea bruscă la viața în devălmășie (împreună, amestecat,.. ) cu animalele ?

Nu v-a mirat că nu se mai vorbește și nu se mai învață despre IGIENĂ ?!

Nu v-a mirat înmulțirea bolilor, afecțiunilor, nosocomialelor ?! Doar nu veneau din stele deși chiar puteau veni și de acolo, și din fundul oceanelor și al pământului.. prin tot felul de experimente.  

11.12.2023
Industria animalelor de companie a modificat "geneRic" rostul animalelor lăsat de Creator (Dumnezeu).

La sate, pisicile sau câinii ne mai scapă de șoareci, șobolani, cârtițe, șerpi.. la orașe, totul înseamnă bani, nu natură, nu echilibru.

*****

Știați că... din toată gradina de zarzavat,.. sau căpșuni pisica alege să facă pipi (mai ales iarna) pe pătrunjel ? N-am aflat de ce cum n-am aflat nici de ce se tăvălește în leșul unei pisici moarte.. dar AM VĂZUT.

Spălați bine pătrunjelul ! E super, totuși, în toate.

12.01.2024 eficiență și igienă
ADMINISTRAȚIE (eficiență, igienă, faceți socoteala) că totul e administrație (management.. cum se sclifosesc unii dintre vorbitorii de cuvinte care n-au administrat în viața lor nici un roi de țânțari)...

Sterilizați și exportați în număr mare (pe vapoare) câini, pisici maimuțe, rozătoare, șerpi, cârtițe,... și alte companioane destul de costisitoare și neigienice înmulțite aiurea .... către rezervațiile de animale (feline, urși, hiene, răpitoare, omnivore (care mănâncă atât carne cât și vegetale) pe cale de dispariție.

Acolo se răspândesc în libertate, pe PĂMÂNT (nu beton) și-și trăiesc la propriu viața lor în spațiu, aer curat, împerechindu-se sau fiind hrană pentru alte animale.

Ținute în cuști, pe betoane, în localități sau oriunde sunt chinuite, smintite și infectează locul și oamenii care se ocupă de ele și din împrejurimi..

Astfel, banii se reorientează spre tinerii care vor fi pensiile voastre de mâine.. Abia dacă mai sunt resurse pentru oamenii bătrâni..

Nu cred că i-am "șifonat" prea tare pe mâncătorii de fripturici, mici, cârnați, grătare..

Ps. Nu vreau ca "ursoaica" din peninsulă să ajungă la "sanctuarul" de la  Zărnești. Zărnești trebuie să fie o localitate turistică, pentru oameni... și nici ca taxele mele să se dea peste cap și să ajungă la lighioanele înmulțite fără rost. Taxele trebuie să ajungă la orfani, la copii, la tineri, la locuri de muncă pentru oameni.
Ursoaica poate fi făcută mezeluri și hrănite niște azile de bătrâni sau grupuri defavorizate.
calauza
Site Admin
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Mar 07, 2009 4:17 pm

Înapoi la Igienă și sănătate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron